SADZONKI

Jeśli mamy mały ogród i możemy posadzić tylko jedno drzewo owocowe, warto wybrać właśnie wiśnię – jest łatwa w uprawie, ma piękny pokrój i obficie owocuje, a jej owoce są mało kaloryczne. Przedstawiamy najważniejsze informacje, które trzeba wiedzieć o sadzonkach wiśni przed rozpoczęciem jej uprawy. Drzewka do sadzenia dostępne w wyspecjalizowanych szkółkach i sklepach ogrodniczych powinny mieć minimum 120 cm wysokości (najczęściej 130-160 cm), pieniek uformowany do 40 cm, a także co najmniej 12 mm średnicy na wysokości 30 cm od ziemi. Wiśnie rozgałęziają się w szkółce tuż nad ziemią, dlatego muszą być podcinane od dołu, tak by wytworzyły odpowiednią koronę. Materiał sadzeniowy powinien być dobrze wyrośnięty, zdrowy i wolny od chorób wirusowych, niestety podczas ich wykopywania ze szkółki nie da się tego jednoznacznie określić. Choroby, takie jak zgorzele kory lub rak bakteryjny czereśni, można zauważyć dopiero podczas sadzenia drzewek. Ważne, by wszystkie sadzonki należały do wyboru pierwszego. Należy odpowiednio zabezpieczyć je podczas transportu, tak by ich korzenie nie wyschły ani nie przemarzły.

Sample title
 

POSIADAMY W SPRZEDAŻY

Your image
Drzewa i Krzewy

Drzewa i krzewy tworzą kanwę ogrodu. Podpowiadamy, jakie wybrać drzewa i krzewy, by tworzyły ładną kompozycję. Krzewy ozdobne dzielą przestrzeń w ogrodzie, izolują, osłaniają od uciążliwego sąsiedztwa. 

Your image
Sadzonki

Jeśli mamy mały ogród i możemy posadzić tylko jedno drzewo owocowe, warto wybrać właśnie wiśnię – jest łatwa w uprawie, ma piękny pokrój i obficie owocuje, a jej owoce są mało kaloryczne. 

Your image
Kwiaty

Największą ozdobą każdego ogrodu są kolorowe i kwitnące kwiaty. Warto wiedzieć, jakie rośliny będą zdobiły ogród przez cały sezon. Jakie kwiaty zasadzić, by ogród był kolorowy nie tylko wiosną, ale także późną jesienią?

Your image
Nawozy

W swojej ofercie posiadamy wiele nawozów naturalnych, ale również nawozy mineralne, azotowe, fosforowe i potasowe.

Your image
Narzędzie i Akcesoria

Przede wszystkim głównymi narzędziami ogrodnika będą narzędzia ręczne w postaci kopaczek szpadli czy też haczek lub sekatorów.

Your image
Środki Ochrony Roślin

Znajdziesz u nas bardzo wiele skutecznych środków do ochrony roślin takie jak: herbicydy, fungicydy, insektycydy czy adiuwanty.

Your image
Upominki

Jeżeli chcesz dać komuś upominek nie zawsze muszą to być kwiaty czy czekoladki.

Your image
Kwiaty Cięte i Doniczkowe

Bukiet pięknych kwiatów z pewnością może być wspaniałą ozdobą każdego wnętrza.

Your image
Artykuły Deokoracyjne

dekoracje ogrodowe poprawią wygląd Twojego zielonego zakątka.